A hétvégén debütált szinkronosan a Túszdráma az Apple Store-ban avagy iHostage című film, mely egy amszterdami Apple Store túszdrámáját dolgozza fel, tehát igaz történetre épül.

3 évvel ezelőtt, 2022. február 22-én túszdráma alakult ki a Leidseplein téren lévő Apple Store-ban, ahol egy bombával is felfegyverkezett férfi pénzt követelt azért, amit az ország tett vele. A filmben lévő főbb szereplőket igaz emberekről formálták, például az Apple Store-ban lévő dolgozó Mingus-t és az egész film alatt látható bolgár túszt is. Ezekről bővebben majd később. A történeten kívül több érdekes dolgot is látunk az Apple Store-ral kapcsolatban. Ez a cikk spoilertől mentes, tehát nyugodtan olvasd tovább.

A túszdráma 2022-ben zajlott le, amire már az Apple az összes üzletét frissítette a modern designnal, hatalmas terekkel és egyéb közösségi érdekességekkel. Az elmúlt 10 években a tech óriás nagy hangsúlyt fektetett üzletei átalakítására, mely végül célba is ért néhány éve, minden üzletük megkapta a modern kialakítást, amiben valóban távolról irányítják az üzletek egyes részeit. Az Apple híres arról, hogy elképesztő részletességgel kontrollálja a bolthálózatát világszerte, és ebbe beletartozik az is, hogy az Apple Store-ok világítása központilag, távolról van irányítva.

Konkrétan:

  • A világítás beállításai – például a fényerő, színhőmérséklet, időzítés – központi rendszerből történnek, és nem a helyi dolgozók határozzák meg azokat.

  • A cél az, hogy minden bolt ugyanazt az élményt nyújtsa vizuálisan, függetlenül attól, hogy Tokióban, Londonban vagy Bécsben van az adott bolt. Nyilván a hazai Apple Premium Resellerek is meg kell felelniük néhány alap követelménynek, de nem az Apple irányítja őket. 🙂

  • A rendszer része az Apple saját „Store Design” filozófiájának, ami a termékek és a márka tökéletes prezentálását tűzte ki célul.

Van is egy pletyka erről: ha egy izzó színhőmérséklete vagy fénye picit eltér az előírástól, akkor az központilag érzékelhető, és simán lehet, hogy küldenek valakit kijavítani – még akkor is, ha az eltérés szinte észrevehetetlen. 👀 Egyébként erről 2015-ben az Apple egy szabadalom is “árulkodik”.

Az újradefiniálási hullám akkor kezdődött, amikor 2014-ben Angela Ahrendts kapta meg a kereskedelmi vezető pozíciót, akitől azóta már Deirdre O’Brien vette át a stafétát a mai napig. Elképzelése szerint egy üzletnek ma már sokkal többet kell nyújtania annál, mint hogy a “látogató” megvásárolja a legújabb terméket. A cég olyan innovatív koncepciót talált ki, ami az üzletekbe beemeli a városi köztér fogalmát és a vásárláson túl valami pluszt ad az embereknek – mind design, mind élmény szempontjából.

Az üzlet közepén, mint minden új Apple üzletben, kapott helyet a Fórum, ami a lépcsőzetesen beépített, stadiont imitáló üléseivel a jövőben előadások, vetítések és kisebb koncertek otthonaként is szolgál majd. A hatalmas képernyőn egyelőre a cég termékeiről nézhetnek videókat a vásárlók, de a korábban már említett elképzelés szerint a kivetítő az álmok, az ötletek és a tudás megjelenítését szolgálja majd.

A növényzet, a fák megjelenése, a beton finom megmunkálása, a természetes fénnyel elárasztott szellős terek és a hatalmas üvegablakok visszatérő motívumok. Ezek az elmúlt években megvalósult épületekben szintén megjelenek, ahogy a közösségi funkció is – köszönhetően annak az új szemléletnek, ami meghatározza a céget. Így Milánóban egy vízeséssel játszó, föld alá süllyesztett üzlet, Párizsban egy kaleidoszkópként átalakított 19. századi épület, Michiganben egy hatalmas MacBook (ami valljuk be, tiszta önfényezés), míg Szingapúrban a legzöldebb Apple üzlet szolgálja a vásárlók (tér)élményét. (forrás – Fürdős Zsanett)

Szóval így nézzétek a filmben megjelenített Apple Store üzletét, ami persze nem az eredeti, mert az Apple nem engedett volna forgatni több hónapig, arról nem is beszélve, hogy a teret sem tudták volna lezárni. Így egészet újjá építették a környezetével, ami ebben a videóban látható. Ez is spoiler mentes, szóval megnézhetitek.

Ettől függetlenül az Apple “segített” felépíteni ezt az Apple Store-t, ami megszólalásig hasonlít az eredetihez, és persze az eredeti környezetéhez is, tehát tényleg úgy érezzük a filmben, mintha ott forgatták volna. Elképesztő.

Spoileres videók

Nem utolsó sorban pedig a bolgár túsz vásárlási szándékáról szeretnék néhány sort írni. A kolléga a történet alapján fenn hagyja a sima AirPods fülhallgatóját a vonaton és ezért lép be az Apple Store-ba, hogy vásároljon egyet. Ez 2022-ben egy harmadik vagy éppen egy második generációs AirPods lehetett, mivel az Apple Store-ban dolgozó még rá is kérdez, hogy az újabb generációt szeretné-e. Mára már persze ez a 4. generációnál tart, ami számos újítást hordoz magában.

Az AirPods 3 és az AirPods 4 hasonló dizájnt követ: mindkét modell rövidített szárú és kényelmes illeszkedést biztosít a fülben, azonban az AirPods 4-en kisebb finomításokat végeztek az illeszkedés és az ergonómia terén. Az AirPods 4 kissé kompaktabb és könnyebb lett, ami hosszabb viselet esetén még kényelmesebb lehet.

Az AirPods 4 továbbfejlesztette a hangtechnológiát, javított hangszórókkal és még kifinomultabb térhangzással érkezik. Az új modell élesebb magas hangokat, erősebb mélyeket és részletgazdagabb középtartományt kínál, így a hangminőség terén jelentős fejlődést tapasztalhatunk. A térbeli hangzásról egy részletes cikket itt olvashatsz: Elérhetővé vált az Apple Music Lossless és a térbeli hangzás a Dolby Atmos-szal.

Az AirPods 4 már az Apple legújabb H2 chipjével érkezik, ami gyorsabb és stabilabb vezeték nélküli kapcsolatot, valamint jobb energiahatékonyságot biztosít. Ez azt jelenti, hogy az új modell kevesebb késleltetést tapasztal a Bluetooth kapcsolódás során, és gördülékenyebb élményt nyújt, amikor váltasz a különböző Apple eszközök között.

Eredeti AirPods-ok kedvező áron!

A következő rövid időszakban a Szifon.com webshopjában az összes AirPods-ot kedvezményesen vásárolhatod meg, és a magyar jogszabályoknak megfelelően 2 év “garanciát” is adunk rá a következőképpen: az első évben hivatalosan 1 év jótállást ad a gyártó (ez a hivatalos garancia), a második évet pedig “mi” vállaljuk hivatalos szavatosság keretében, tehát ezekre az AirPods-okra összesen 2 éves garanciát kapsz magánszemélyként vásárolva, a számla ellenében.

Ez a cikk Igaz történet alapján: Túszdráma az Apple Store-ban / iHostage (2025) – Netflix itt jelent meg először Szifon.com.

Related posts

Giulio Zompetti újabb találata: Apple Watch Series 3 prototípus egy szokatlan csatlakozóval

www3.hu

Megérkezett a Watchmybandhez az Art kollekció!

www3.hu

Elérhető a harmadik iOS 17.5, iPadOS 17.5, watchOS 10.5, tvOS 17.5, visionOS 1.2 és macOS 14.5 béta

www3.hu